Aleksander Mazepa 1%

Aleksander Mazepa ukończył Akademię Muzyczną we Lwowie, gdzie również odbył studia podyplomowe, uzyskując specjalizację w zakresie zespołów kameralnych. Skrzypek.

Laureat wielu prestiżowych konkursów. W latach 2001-2004 był drugim koncertmistrzem Junge Europa Philharmonie – słynnej młodzieżowej orkiestrze symfonicznej, prowadzonej przez Reinharda Seehafera.

Od roku 2004 pracuje w Filharmonii Częstochowskiej. Ceniony i lubiany przez młodzież nauczyciel w Szkole Muzycznej w Kluczborku.

W marcu 2018 roku podczas jazdy rowerem uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi.

OIOM, śpiączka, dwie ratujące życie operacje neurochirurgiczne, czterokończynowe porażenie.

Długi pobyt w szpitalu, potem w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym, gdzie pod czujnym okiem rodziców wraca do zdrowia. Ból i cierpienie, i niewiadoma, co dalej będzie? Pod koniec maja szczęśliwie wybudzony ze śpiączki. Od grudnia przebywa w domu pod troskliwą opieką rodziców – emerytów. Codzienna rehabilitacja, lekarstwa, środki higieniczne, modernizacja mieszkania, dodatkowy sprzęt do rehabilitacji wyczerpały zasoby finansowe rodziny.

Aleksander zaczął rozmawiać , lewa ręka zaczęła ,,pracować”.

Ale to dopiero początek długiej drogi do pełni sił. Przed nim jeszcze wiele pracy. W przyszłości czeka Go kolejna poważna operacja neurochirurgiczna – rekonstrukcja czaszki, a także operacja rekonstrukcji prawego barku i ręki /po skomplikowanych złamaniach/ , które do tej pory są niewładne.

Marzeniem Olka jest wrócić do dzieci, do szkoły, a także do gry na ukochanych skrzypcach, stanąć na scenie i zagrać! To dużo i tak mało!  Dla wspaniałego syna, człowieka, skrzypka!

Dajmy Mu szansę! Przecież marzenia podobno się spełniają!

Pomóc Aleksandrowi można dokonując wpłaty na konto:

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji ul. Samborska 15, 45-316 Opole.

Plusbank
34 1680 1235 0000 3000 1461 2426,
w tytule przelewu wpisując: „Aleksander Mazepa”

Aby przekazać 1% podatku dla Aleksandra należy w formularzu PIT wpisać:
KRS 0000273196,
a w rubryce „Informacje uzupełniające –  cel szczegółowy 1%” wpisać:
„Aleksander Mazepa”