Joachim Mencel
Pianista, lirnik, kompozytor, wykładowca i producent muzyczny. Absolwent PSM I stopnia w Kluczborku w klasie mgr Ireny Żołędź. Kontynuował naukę w Kaliszu w Technikum Budowy Fortepianów i szkole muzycznej II stopnia w klasie organów. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca grupy New Life’m, grał m.in. w zespołach Janusza Muniaka, Andrzeja Cudzicha, Nigela Kennedy’ego. Regularnie współpracuje z amerykańskim klarnecistą Bradem Terrym (CD „All about spring”, “Colorado”, „Live in Fort Andross”). Ceniony aranżer muzyki wokalnej, pisał i aranżował piosenki dla Ewy Bem (CD “Kakadu”), Mieczysława Szcześniaka, Niny Stiller, Anny Marii Jopek, Kaissy. Mencel jest także autorem muzyki do filmów, spektali baletowych i pantomimy.
Jest autorem kantaty jazzowej “Miłość mi wszystko wyjaśniła”, literacko-muzycznych projektów „El Greco” i „Tuwim” oraz oratorium “Transitus”.
Obecnie pracuje nad nowym programem – Joachim Mencel Artisena (fuzja polskiej i słowiańskiej muzyki ludowej i nowoczesnego jazzu).
Koncertował w wielu krajach Europy, obu Ameryk i Azji, przede wszystkim z autorskim projektem jmTrio (CD “Interludium”). Ponadto współpracował z wieloma cenionymi muzykami, byli wśród nich m.in. Lee Konitz, Dino Saluzzi, Richard Galliano, Dave Liebman, David Friedman, Eddie Henderson, Ronnie Burrage, Charlie Mariano, Rufus Reid, Terry Clarke, Zbigniew Namysłowski, Vitold Rek, Jarek Śmietana, Marcin Pospieszalski.
Grzegorz Sulikowski
Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w wieku 15 lat. Pierwsze szlify warsztatowe podjął w PSM I st w Kluczborku pod skrzydłami mgr Dariusza Wójcika.Kontynuował naukę we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej u cenionego muzyka oraz pedagoga Zbigniewa Lewandowskiego.W 2005 podjął studia na Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach, na której uczył się pod okiem dr Adama Buczka i którą ukończył w stopniu magisterskim. Jest czynnym muzykiem studyjnym oraz koncertowym. Od 2015 roku zasila grono nauczycieli naszej szkoły.
Antoni Pikuta
Utalentowany pianista młodego pokolenia. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Aleksandry Płatek w rodzinnym Kluczborku. Następnie był uczniem PSM I i II stopnia im. F.Chopina w Opolu w klasie prof. Celiny Hellerowej. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. w Katowicach, Koninie, Łomiankach, Szczecinie, Piotrkowie Trybunalskim i Augustowie. W 2014 w raz z grupą muzyków z opolskiej szkoły muzycznej odbył tournée koncertowe w Chinach oraz w Stanach Zjednoczonych. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez profesorów: Andrzeja Jasinskiego, Zbigniewa Raubo, Waldemara Andrzejewskiego, Waldemara Wojtala, KatarzynęEwę Sokołowską , Rolfa Plagge.
Jego ostatnie sukcesy to zajęcie III miejsca na XXVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin” w Rzymie oraz I miejsca w Ogólnopolskiej XLI Olimpiadzie Artystycznej w sekcji „Historia muzyki”.
Obecnie studiuje na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Rolfa Plagge.
Jagoda Krzemińska
Jagoda Krzemińska urodziła się w 1996 roku w Kluczborku. Grę na flecie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kluczborku w klasie fletu mgr Agaty Napp – Urbańskiej. Od trzeciej klasy aż do 2015 roku kontynuowała naukę pod kierunkiem mgr Kariny Kandzia-Maniak, również będąc uczennicą PSM II stopnia w Opolu
W roku 2014/2015 była studentką w Ecole Normale de Musique Alefred Cortot w Paryżu w klasie fletu prof. Pierre Yves-Artaud.
Zdobyła wiele pierwszych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. M.in. Belgrad, Paryż, Svirel, Padwa, Londyn, Warszawa, Bielsko-Biała, Sochaczew. Została także zwycięzcą konkursu Młody Muzyk Roku oraz wystąpiła w finale konkursu Eurovision Young Musicians w Wiedniu, zdobywając 4 miejsce. W roku 2013 wygrała konkurs American Protege International Competition i jako zwycięzca występowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku.
Wielokrotnie była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska. Brała udział w wielu kursach i warsztatach pod kierunkiem m.in. Jamesa Galwaya, Williama Bennetta, Philippa Bernolda, Dejana Gavrica, Łukasza Długosza, Elżbiety Woleńskiej. Koncertowała w wielu salach w Polsce i za granicą (Słowacja, Węgry, Francja, Niemcy, Włochy). Występowała w wieloma znakomitymi orkiestrami m. in. pod batutą Agnieszki Duczmal oraz Łukasza Borowicza.
Obecnie Jagoda jest studentką Royal Academy of Music w Londynie, gdzie doskonali swoje umiejętności w klasie fletu Williama Bennetta.
Przemysław Chałupka
Akordeonista, solista i kameralista. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Kluczborku w klasie akordeonu mgr Małgorzaty Gwozdeckiej. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. AM dr hab. Marka Andryska.
Laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in.:
I miejsce – III Festiwal Akordeonowy “Harmonia Espressiva” im.prof. Jerzego Jurka, Sochaczew 2014,
II nagroda – XXI Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej, Mława 2015,
I miejsce – XIII Prezentacje Muzyki Akordeonowej “Harmonia Viva”, Wrocław 2015,
Grand Prix duet – III Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych “Muzykowanie w Trzcianie”, Trzciana 2016,
I nagroda- Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej, Mława 2016,
I miejsce – XIV Sochaczewskie Spotkanie Kameralne, Sochaczew 2016,
Wyróżnienie I st. – III Warszawskie Forum Muzyki Kameralnej, Warszawa 2016,
III miejsce duet – I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia, Tymbark 2016.
Dwukrotny stypendysta rektora AM w Katowicach, Burmistrza Miasta Kluczborka i laureat nagrody Plaster Miodu. Przemysław występował m.in. w sali koncertowej i kameralnej NOSPR .
Na stałe współpracuje z bratem Wojciechem, razem tworzą duet który występuje w kraju i zagranicą.
Wojciech Chałupka
W 2008r. rozpoczął naukę w Gminnej Szkole Muzycznej w Kluczborku w klasie saksofonu mgr Szymona Binka. Od 2012r. kontynuował naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod okiem profesora Bernarda Steuera. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Pawła Gusnara i mgr Alicji Wołyńczyk.
Aktywnie uczestniczył w wielu warsztatach i konkursach, jest laureatem:
I miejsca na XXI Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Oławie (2011r.),
I miejsca na Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów (Chrzanów2012r.),
Grand Prix na Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia,
I miejsca na ,,Kaunas Sonorum 2017” International Competition w Kownie (Litwa),
Złotego Medalu i II miejsca na ,,Emona 2018 Music Festiwal” w Ljubljanie,
Złotego Medalu oraz Nagrody Specjalnej (Koncert z towarzyszeniem Filharmonii śląskiej) na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych ,,Finalis 2017”,
I miejsca na Europejskim Forum Saksofonowym we Wrocławiu( 2017),
I miejsca na XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle(2015).
W marcu 2018r. brał udział w półfinale konkursu ,,Młody Muzyk Roku” organizowanym przez Telewizję Polską SA, MKiDN oraz Instytut Muzyki i Tańca, gdzie wykonywał utwór Nicolo Paganiego we własnej transkrypcji. Zajmuje się także kompozycją.
Czynnie udziela się jako kameralistaw kwartecie saksofonowym,Warsaw Saxophone Orchestra, trio fortepianowym, duecie saksofonowo – organowym i duecie akordeonowo – saksofonowym, który tworzy do dziś wraz z bratem Przemkiem. W dziedzinie muzyki kameralnej osiąga równie spektakularne sukcesy.
Mateusz Maciołek
Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat pod okiem mgr Danuty Nalewajki. Gminną Szkołę Muzyczną w Kluczborku ukończył z wyróżnieniem w klasie mgr Marioli Zubańskiej. W tym czasie zdobył wiele nagród na ogólnopolskich konkursach pianistycznych m.in. w Świdnicy, Kłodzku oraz Włocławku.
Obecnie jest uczniem prof. Celiny Hellerowej w V klasie Państwowej Szkoły muzycznej II st. im Fryderyka Chopina w Opolu. Zdobył III miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku. W 2016 r. wystąpił na koncercie w węgierskim Szekesfehervarze, a w bieżącym roku szkolnym został laureatem Makroregionalnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Podczas swojej muzycznej edukacji brał udział w wielu międzynarodowych kursach pianistycznych, pod kierunkiem prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, prof. Zbigniewa Raubo, prof. Edwarda Wolanina, dr Katarzyny Ewy Sokołowskiej.