UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.

Z tej okazji 6 listopada 2014 r. w naszej szkole uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem nauczycielek: Eleonory Burdzy i Małgorzaty Gwozdeckiej przygotowali akademię upamiętniającą 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie mali aktorzy przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczniowie na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe lub mundury harcerskie.

Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.

Występy naszych uczniów można docenić oglądając zdjęcia w szkolnej galerii.