Spotkanie z Big-bandem z Bad-Durkheim

W dniach od 6 do 9 września gościliśmy w naszej szkole Big-band z miasta partnerskiego Bad Durkheim w Niemczech. W spotkaniu tym bardzo aktywny udział wzięła szkolna orkiestra pod kierunkiem P. Ernesta Malika, która wspólnie z gośćmi z Niemiec pracowała nad repertuarem muzycznym wykonanym na dwóch koncertach. Pierwszy z nich odbył się podczas gminno-powiatowych dożynek w Bogacicy, a drugi u nas w szkole. Występy koncertowe poprzedzone były warsztatami muzycznymi, podczas których młodzi instrumentaliści ćwiczyli utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej pod kierunkiem dyrygenta big-bandu pana Matthiasa Denhofa oraz dyrygenta orkiestry szkolnej pana Ernesta Malika. Wizyta gości przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a młodzież miała okazję poznać się wzajemnie podczas prób, koncertów i spotkań towarzyskich. Szczególną satysfakcję sprawiły koncerty, gdyż spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez słuchaczy. Nawiązano dobrą, twórczą współpracę , a orkiestra już otrzymała zaproszenie do zlozenia rewizyty w maju przyszłego roku.

Spotkanie mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Polsko- Niemieckiej współpracy młodzieży / PNWM/.

Zapraszamy do galerii.